5 najväčších chýb pri predaji nehnuteľnosti:

29.01.2024

1. Nehnuteľnosť nie je pripravená na predaj.

Pripravte svoju nehnuteľnosť na fotenie a obhliadky tak, aby čo najlepšie zapôsobila na záujemcov a emócie oslovili toho najlepšieho kupujúceho.

2. Ponuková cena a stratégia predaja nie je nastavená správne.

Stanovte cenu podľa aktuálneho stavu ponuky a dopytu na trhu. Vysoká cena Vašej nehnuteľnosti pomáha predávať tú "susedovu" a stratégia postupného znižovania ceny veľakrát neprimerane predlžuje čas a prináša straty. Nepredávajte zbytočne dlho, alebo pod cenu.

Pri zvýšenom dopyte naopak využite možnosť otvorenej aukcie a predajte právom výberu kupujúceho, ktorý Vám dá tú najlepšiu ponuku.

3. Nedostatočný a nekvalitný marketing.

Dajte si záležať na atraktívnych fotografiách a kvalitnej prezentácii ponuky. Častokrát na získanie najlepšej ponuky v správnom čase nestačí len inzercia na internete, ale aj viditeľné označenie nehnuteľnosti, inzercia v tlači, priame oslovenie potencionálnych záujemcov, spolupráca...

4. Nevhodný spôsob predaja.

Vyvarujte sa bezhlavému výberu viacerých neskúsených realitných sprostredkovateľov. Znehodnotíte tým Vašu nehnuteľnosť na trhu opakovanou, častokrát nekvalitnou inzerciou. Stráca sa tým dôveryhodnosť ponuky v očiach kupujúceho a dochádza aj k tlaku na Vás od viacerých maklérov, ktorých záujmom nemusí byť Váš cieľ, ale naopak cieľ kupujúceho, s ktorým chcú rýchlo uzavrieť "rezervačnú zmluvu".

5. Výber nevhodného realitného sprostredkovateľa.

Preverte si referencie na realitnú kancelária, ktorá Vás bude zastupovať. Ako dlho pôsobí trhu, aké má skúsenosti, čo všetko plánuje urobiť pre predaj Vašej nehnuteľnosti, koľko predajov realizovala v okolí. Pýtajte si cenovú analýzu trhu, garancie, poistenie a záruky na služby, kontakt na advokátsku kanceláriu, ktorá zabezpečí právny servis a bude Vás chrániť. Váš obchodný vzťah by mal byť založený na dôvere a jasnej písomnej dohode.

Vyhnite sa týmto chybám a predajte nehnuteľnosť výhodnejšie, bezpečne a v rozumnom čase!

Kontaktujte nás alebo sa zastavte na dobrú kávu a bezplatnú nezáväznú konzultáciu. 

Nájdete nás v Prievidzi na ulici Gustáva Švéniho 4A, na pešej zóne v centre mesta, na prízemí budovy susediacej s TATRA BANKOU a Humanou. Parkovanie je možné hneď oproti kancelárii bezplatne.